Контакти:

77202, Івано-Франківська обл.,
Калуський район, м.Болехів,
вул. Січових Стрільців, 9

Телефонуйте, адже ми завжди раді поспілкуватися!

Культурно-туристичний маршрут "Шляхами Наталії Кобринської у Болехові"

 

Наталію Озаркевич - Кобринську ми знаємо як відому письменницю і громадську діячку-феміністку, що шляхом самоосвіти досягла висот тогочасного духу і небуденної мужності.

Народилася Кобринська 8 червня 1851 року у с.Белелуя (тепер Снятинського району Івано-Франківської обл.) у великій сім'ї священика Івана Озаркевича.

Загальну освіту Наталя отримала вдома: батько навчав її української, російської, польської, німецької та французької мов. На формування поглядів майбутньої письменниці великий вплив справили традиції рідного дому, в якому панувала любов до книги, до мистецтва. Бібліотека Озаркевичів, що викликала захоплення всіх, хто її бачив, стала першоджерелом знань для охочої до книг дівчини.

У 1874 pоці Наталія Озаркевич вийшла заміж за молодого катехита Теофіла Кобринського, котрий був відомим на той час співаком, піаністом, композитором і фольклористом. Він був її щирим другом, порадником і однодумцем; палко заохочував перші літературні спроби дружини, розвивав літературні смаки та уподобання. Але їхнє щастя було недовгим. В1882 pоці Tеофіл Кобринський несподівано помер. Щоб хоч трохи втамувати біль від втрати чоловіка, Наталія Кобринська разом із батьком виїхала до Відня.



У жовтні 1884 року родина Озаркевичів переїжджає до Болехова. У тому ж році Наталія Кобринська організувала «Товариство руських (українських) жінок» у Станіславові.

Наталія Кобринська – авторка художніх творів, публіцистичних статей, рецензій і розвідок, відозв, статей із жіночого питання, промов, автобіографій, листів, петицій, видавець трьох альманахів «Наша доля», організаторка захоронок для дітей-сиріт.

В 1887 році спільно з Оленою Пчілкою Наталія Кобринська видала жіночий альманах під назвою «Перший вінок». Це була вершина діяльності письменниці. «Перший вінок» став одним з найкращих і найбагатших видань ХІХ століття не тільки в Україні.

Письменниця підтримувала тісні зв’язки з діячами української та зарубіжної культур.

Перша світова війна безпосередньо вплинула на життя Наталії Кобринської. В 1918 pоці  письменниця підготувала збірку «Воєнні новели».

22 січня 1920 pоку Наталія Кобринська  померла. Похована в Болехові на Волоському цвинтарі.

В Болехові Наталя Кобринська прожила понад 30 років. Тут вона творила, переживала невдачі, вдивлялась в майбутнє українки. Одна з вулиць Болехова названа на честь Наталії Кобринської.

Віртуальний 3D тур музеєм історії міста Болехова імені Романа Скворія:

Інформацію подано за матеріалами досліджень, які зберігаються у фондах музею історії міста Болехова імені Романа Скворія:
Ctrl
Enter
Знайшли помЕлку?
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Всі локації: