Контакти:

77202, Івано-Франківська обл.,
Калуський район, м.Болехів,
вул. Січових Стрільців, 9

Телефонуйте, адже ми завжди раді поспілкуватися!

Промо ролик культурно-туристичного маршруту:

Ця історія про неймовірну жінку родом з 19 століття. Про відому письменницю, громадську діячку, засновницю українського фемінізму і найзагадковішу пані Галичини, яка зробила справжню революцію в українській літературі - Наталію Кобринську. 

Дивитися обов'язково усім тим, хто любить Болехів, адже програма відзнята саме у цьому старому місті. А також тим, хто любить творчість Кобринської і мріяв (ла) походити тими ж стежинами, що й видатна реформаторка. А ще...тим, хто любить осінь, прохолодні прогулянки старим містом і котів. Ага! Особливо котів. Заінтригували? Гайда дивитись промо ролик маршруту. 

Ну і чекаємо всіх у Болехові!

Про проєкт:

Проект "Шляхами Наталії Кобринської в місті Болехові" – це ініціатива, спрямована на відтворення і відзначення вагомого внеску видатної української письменниці та громадської діячки, Наталії Кобринської, у культурне і суспільне життя України та Болехівщини зокрема.

Наталія Кобринська – це постать, яка вплинула на культурний ландшафт Болехівщини, але її спадок залишилися частково невідомими для багатьох. Тому проект "Шляхами Наталії Кобринської в місті Болехові" спрямований на вирішення цієї проблеми.

Цей проект розробляється з використанням сучасних цифрових технологій, які дозволять створити інтерактивний культурно-туристичний маршрут, що пройде через історичні та культурні пам'ятки Болехова, пов'язані з Наталією Кобринською. Туристи, жителі та особливо молоде покоління матимуть можливість дізнатися більше про цю видатну постать, її творчість та діяльність завдяки веб-сайту, віртуальним екскурсіям та інтерактивним інформаційним пунктам, розміщеним у місті.

Мета проєкту

Метою проєкту є збереження, популяризація історико-культурної спадщини та підвищення туристичної привабливості Болехівщини шляхом створення культурно-туристичного маршруту «Шляхами Наталії Кобринської в місті Болехові».

Про Наталію Кобринську:

Наталію Озаркевич - Кобринську ми знаємо як відому письменницю і громадську діячку-феміністку, що шляхом самоосвіти досягла висот тогочасного духу і небуденної мужності.

Народилася Кобринська 8 червня 1851 року у с.Белелуя (тепер Снятинського району Івано-Франківської обл.) у великій сім'ї священика Івана Озаркевича.

У жовтні 1884 року родина Озаркевичів переїжджає до Болехова. У тому ж році Наталія Кобринська організувала «Товариство руських (українських) жінок» у Станіславові.

Наталія Кобринська – авторка художніх творів, публіцистичних статей, рецензій і розвідок, відозв, статей із жіночого питання, промов, автобіографій, листів, петицій, видавець трьох альманахів «Наша доля», організаторка захоронок для дітей-сиріт. Письменниця підтримувала тісні зв’язки з діячами української та зарубіжної культур.

22 січня 1920 pоку Наталія Кобринська  померла. Похована в Болехові на Волоському цвинтарі.

В Болехові Наталя Кобринська прожила понад 30 років. Тут вона творила, переживала невдачі, вдивлялась в майбутнє українки. Одна з вулиць Болехова названа на честь Наталії Кобринської.Про маршрут

Маршрут "Шляхами Наталії Кобринської в місті Болехові" - це унікальна можливість подорожувати в часі та проникнутися спадщиною цієї видатної особистості. Перед вами відкриваються двері до світу, де Наталія Кобринська жила, творила та спілкувалася з видатними постатями свого часу. Цей культурно-туристичний маршрут об'єднує історію, літературу та дух Галичини, а новітні цифрові технології допомагають оживити минуле, дозволяючи кожному індивідуально відчути спадок і незламний дух Наталії Кобринської, яка стала справжньою будителькою української культури та нації.