Сьогодні в рамках проекту культурно-туристичного маршруту "Шляхами Наталії Кобринської у Болехові", що реалізується за підтримки Українського культурного фонду, була проведена важлива подія - круглий стіл на тему "Наталія Кобринська в колі сучасників".

Круглий стіл відбувся в Музей історії міста Болехова ім. Романа Скворія в рамках відзначення 140-річчя від дня народження Ольги Дучимінської, 160-річчя Ольги Кобилянської, 150-річчя Дениса Лукіяновича, 170-річчя Михайла Павлика та 155-річчя Євгенії Ярошинської. Подія присвячена вивченню та вшануванню великих особистостей, які жили та працювали  разом з Наталією Кобринською на початку XX століття.

Круглий стіл став важливим підсумком багатолітніх досліджень відомих науковців та ентузіастів, які присвятили свій час та зусилля вивченню постаті Наталії Кобринської та її зв'язків з видатними особистостями того часу. Учасники заходу аналізували головні аспекти творчого спадку Кобринської та її особистих відносин з Ольгою Дучимінською, Михайлом Павликом, Денисом Лукіяновичем, Ольгою Кобилянською та Євгенією Ярошинською.

Учасниками круглого столу були представниками різних інституцій та організацій, серед них:
Оксана Півень, директор Музею історії м.Болехова ім. Р.Скворія,
Іван Матвіїв - старший науковий співробітник Долинський краєзнавчий музей "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів,
Галина Якимів-Скварій - науковий співробітник Музею історії м.Болехова ім. Р.Скворія ,
Анна Литвин - бібліотекар читальної зали Болехівської центральної міської бібліотеки
Юлія Калитин - зберігач фондів Музею історії м.Болехова ім.Р.Скворія .

У заході також взяли участь ліцеїсти та вчителі Болехівського  ліцею №1 "Академічного", що свідчить про великий інтерес до вивчення історії та культури своєї рідної землі.

Плекаємо надію, що подібні заходи продовжать сприяти розумінню та збереженню нашої спільної історії.